Első hatalmas méretű mandala falfestés jobb helyre nem is kerülhetett volna, mint legjobb barátnőm irodájába.
Egy pici tapasztalatom már van falfestésben, így ennek a régóta tervezett projektnek a technikai megvalósításától nem tartottam. A téma is adott volt, mert barátnőm határozottan tudta, hogy egy mandalát szeretne, amiben a csakra színei (lila, kék, világoskék, zöld, sárga, narancs, piros) dominálnak. Viszont a színeket leszámítva teljesen szabad kezet adott a tervezésben. Készítettem pár vázlatot, majd megszületett a végleges mandala rajz, aminél egyértelműen éreztem, hogy ez Az! A jóváhagyott látványterv után elkezdődött a festékvásárlás, és az egész hétvégén át tartó munka vagyis inkább alkotás.

Akrilfesték mellett döntöttem, azért mert jól fed, jó a festék sűrűsége (nem hígitottam vízzel) és színkeverésre sem volt szükség, ezzel pedig időt spóroltam. (Auchan saját márkás, 50ml-es akrilfestékekkel dolgoztam.)
Mennyi ideig tartott elkészíteni?
Szombaton, kora délelőtt kezdődött a munka. Projektorral a falra vetítettem a mandala rajzot, amit halványbarna pasztellceruzával rajzoltam fel a falra. De éppen csak olyan részletességgel, hogy már el tudjam kezdeni a festést, mert tudtam, hogy a többi részlet úgyis festés közben alakul ki. Este 10 körül fejeztem be a festést aznapra, majd másnap délelőtt 9 órától este 11-ig folytattam. A végén barátnőm is besegített a festésbe, így igazi csapatmunka lett a végére.
2017-ben több falfestést is készítettem, de ez lett a kedvenc munkám. Szerettem látni, érezni, ahogy egyre inkább alakul, formálódik a festmény. Egyre inkább megvalósulni látszott az a kép, ami a fejemben már ott volt a kezdetektől. Ez pedig hihetetlen mértékben fokozta az örömömet és hiába voltam fizikailag fáradt az falfestés végére, mégis csak hálát és elégedettséget éreztem. Ezt ráadásul csak megsokszorozta az, hogy a barátnőm is teljesen elégedett volt vele és pontosan ilyenre gondolt.



A képeket nézve talán benned is felmerült a kérdés, hogy miért nem a fal közepén van a mandala és miért van eltolva felfelé? A válasz egyszerű: nekem így tetszett, plusz szerettem volna ha nincs vége a mandalának, ha nem szorítják a fal „szélei” keretek közé, hanem „folytatódik” az álmennyezet felett is.
A mandala színeinek az elhelyezése tudatosan történt és belülről kifelé haladva az emberi testen is létező csakrák színeit jeleníti meg. A külső része, ami lila, a koronacsakra színét jeleníti meg, ami egy felfelé mozgó, áradó energiát szimbolizál. Így már végképp nem maradt bennem kérdés, hogy ennek a mandalának így kell elhelyezkednie, szabadon, nyitottan áramolhat felfelé… 🙂

0 hozzászólás