2016-ban rajzoltam az első kézírásos betűtípus-t, ez volt az Erlan. A mai napig élénken emlékszem a készítésének történetére: egyetlen hétvége alatt készült, igazi flow-ban voltam közben, csak hajtott az alkotás, és észrevétlenül elteltek az órák, mialatt kézzel megrajzoltam a betűket. Később a szkennelés és a betűtípus szerkesztésével töltött órák is elrepültek és ott ültem életem első betűtípusa felett, amiről azt éreztem, hogy szívesen megosztanám másokkal is és szeretném látni, hogy egyáltalán mások látnak benne fantáziát? Vajon mire lehetne jól használni?
Erlan-nak nem várt sikere lett és egészen hamar el is adtam a jogait egy külföldi vállalatnak, aki a smoothie termékei csomagolásához használata fel a betűtípust. Csak pislogtam a meglepettségtől és nagyon felvillanyozott az egész. Később élőben is volt szerencsém látni a termékeket (egy külföldi barát segítségével, mert itthon sajnos nem forgalmazták azt a terméket) és igazán meghatott az élmény.
Sőt 2019-ben a spanyolországi Caminon sétálva is besétáltam egy olyan üzletbe, ahol a betűtípusom köszönt vissza rám… Ez volt az egyik legszürreálisabb élmény – pozitív értelemben, amiben valaha eddig részem volt… ott zarándokolni és egyszer csak a saját alkotásaimmal szembetalálni magam… Elképesztően jó érzés volt. (Leszámítva azt a „csöppnyi” apróságot, hogy erre jogilag nem használhatták volna fel a betűtípust… (mert igen, ahogy az interneten „talált” képekkel letöltés után sem tehetsz meg mindent, úgy a „talált” és letöltött betűtípusokkal pláne nem, még ha ingyen töltötted is le. De ez majd egy következő bejegyzés témája lesz.
Amikor 2020-ban elhatároztam, hogy kilépek a munkahelyemről és teljes állásban vállalkozni kezdek, célul tűztem ki magam elé, hogy visszatérek a betűrajzoláshoz is. (Szívesebben hívom így, betűtervezés helyett, mert ezeket inkább rajzolom, mint geometriailag tűpontosan megtervezem. Nekem fontos a „kézzel írt” érzés, hangulat megőrzése, és a betűtervezéshez még nagyon sokat kell tanulnom, én csak hobbi betűtípus rajzolónak tartom magam.) Végül a betűtípus tervezés kikerült a fókuszomból, de valahogy mindig újra és újra visszakanyarodok hozzá. Így történt ez az itt látható betűtípusommal is.


Ez is hasonlóan ihletett körülmények között született, mint anno az Erlan. Fogtam az egyik kedvenc filcemet és valahogy csak kirajzolódott belőlem ez az egyszerű, vastag-vékony vonalvezetésű, kézírásos betűtípus. A Lumo névre kereszteltem (random név, nincs jelentése ebben a kontextusban). Szerintem rövid címsorokhoz kifejezetten jól használható. Elérhető belőle: kisbetűk, nagybetűk, számok és különlegesebb karakterek is, természetesen magyar ékezetes betűk is. A betűtípus véglegesítéséhez segítséget kértem. Hálásan köszönöm Hüse Rolandnak a szakmai segítségét, nélküle ez most nehezebben öltött volna végső formát.
Ezekre mind használhatod a Lumo kézírásos betűtípust
Érdekességképpen készítettem pár látványtervet arról, hogy nekem milyen felhasználási ötletek/felületek jutottak eszembe. De szívesen fogadom a te ötletedet is, szerinted mire lehetne még használni?


A Lumo Font ingyenes változata letölthető a következő linkre kattintva VAGY a Dafont.com-ról is letöltheted: Lumo-Font-Demo (Dafont)
(Fontos: ez a letölthető ingyenes változat csak a kis és nagy betűket, számokat tartalmazza!)
Fontos: A betűtípusaim szerzői jogvédelem alatt állnak. Kérlek, használd őket a licencfeltételeknek megfelelően! Részletekért látogasd meg a Betűtípusaim oldalt, vagy írj nekem e-mailt: https://szabinakorsos.hu/betutipusaim
0 hozzászólás